+48 502 679 381

Staromorzysławska 2a, 62-510 Konin

+48 502 679 368

Kolska 67, Stary Konin, 62-500

24/7
czynne całą dobę

Transport krajowy i międzynarodowy

Zakład pogrzebowy Hades Konin oprócz kompleksowego załatwiania urzędowych formalności pogrzebowych świadczy również usługi w zakresie transportu zmarłych na terenie całej Polski.
Po zgłoszeniu telefonicznym lub osobistym w jednym z naszych biur przez całą dobę odbieramy osoby zmarłe z domów, hospicjów oraz innych miejsc i przewozimy do chłodni. Posiadamy własną chłodnię. Zapewniamy profesjonalną całodobową obsługę oraz pomoc w załatwianiu formalności. Gwarantujemy najwyższą jakość usługi. Dysponujemy nowoczesną flotą karawanów przystosowanych do transportu zwłok także na duże odległości.

  • całodobowy przewóz zwłok z miejsca zgonu do chłodni

  • posiadamy własną chłodnie

  • transport zwłok w kraju i zagranicą

Transport zwłok Hades Konin
Transport zwłok Hades Konin

Transport zwłok

Wymagania i przepisy związane z transportowaniem zwłok nakładają wiele obowiązków na osoby, które chcą zorganizować tego rodzaju przewóz. W sytuacji, gdy zgon nastąpił na terenie kraju, a ciało ma zostać przewiezione na cmentarz na większą odległość, konieczne będzie wystąpienie o pozwolenie do służb sanitarnych. Będzie ono niezbędne przy przewozie zwłok transportem kolejowym lub lotniczym, a także drogowym. W tym ostatnim przypadku będzie tak jednak tylko wówczas, gdy dystans, jaki trzeba będzie pokonać, jest dłuższy niż 60 kilometrów. W przypadku przewożenia ciała osoby zmarłej na krótszych odcinkach zwracanie się o zezwolenie nie będzie konieczne.

W przypadku przewożenia zwłok i szczątków poza granice Rzeczypospolitej Polskiej pozwolenie wydaje się po uprzednim przedłożeniu wymaganych dokumentów:

  •  właściwej władzy państwa, na którego terytorium mają być one pochowane,
  • państw, przez których terytorium mają być przewożone, 

Stwierdzających brak przeszkód do pochowania lub wywiezienia zwłok lub szczątków na terytorium danego państwa.
Przewóz zwłok i szczątków przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej może nastąpić po uzyskaniu zaświadczenia wydanego przez polskiego konsula w państwie, z którego przewóz ten ma nastąpić, stwierdzającego brak przeszkód do wywiezienia zwłok i szczątków na terytorium innego państwa.

  • pozwolenie starosty właściwego ze względu na miejsce, w którym zwłoki i szczątki mają być pochowane, pozwolenie jest wydawane po porozumieniu z właściwym państwowym powiatowym inspektorem sanitarnym,
  • zaświadczenie polskiego konsula, wydane po przedstawieniu pozwolenia stwierdzającego, że zwłoki i szczątki mogą być sprowadzone na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Transport zwłok

Oprócz transportu zwłok nasz zakład pogrzebowy oferuje również usługi kremacji. Posiadamy szeroki wybór urn drewnianych, metalowych, ceramicznych oraz szklanych. Organizując przewiezienie zwłok z zagranicy często zdarza się, że rodziny osób zmarłych chcą, abyśmy zajęli się kompleksowo ceremonią pochówku. Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi, pogrzebowe i przewozowe na terenie całej Polski oraz Europy. W naszych biurach możecie Państwo przygotować klepsydry i nekrologii, zamówić wieńce i wiązanki pogrzebowe.