+48 502 679 381

Staromorzysławska 2a, 62-510 Konin

+48 502 679 368

Kolska 67, Stary Konin, 62-500

24/7
czynne całą dobę

Florystyka pogrzebowa

Kwiaty

Kwiaty to powszechny w naszej kulturze symboliczny gest pożegnania. Są sposobem na oddanie czci Zmarłemu i pomagają stworzyć podniosły nastrój podczas uroczystości pogrzebowych. Składane są zarówno przez osoby najbliższe, jak i przyjaciół czy znajomych. Mogą być ostatnim podziękowaniem za wspólną podróż przez życie.

Zakład pogrzebowy Konin

Wieńce, wiązanki, stroiki urnowe, stroiki na trumnę

W Zakładzie pogrzebowym Hades proponujemy Państwu Florystkę Pogrzebową zarówno wieńce pogrzebowe, jak i wiązanki czy stroiki na urnę bądź trumnę, a także bukiety okolicznościowe. Wszystkie kompozycje kwiatowe tworzymy na podstawie oczekiwań Klientów. Dla ułatwienia proponujemy skorzystanie z naszego katalogu kwiatów pogrzebowych, który reprezentuje różnorodne kompozycje z wykorzystaniem bogatej różnorodności kwiatów, dodatków i wypełnień.

Wieńce pogrzebowe to jedna z najbardziej popularnych kompozycji kwiatowych przeznaczonych na pogrzeb. W kwiaciarni przy naszym domu pogrzebowym tworzymy wieńce wykonane na floretach lub podkładach z gałązek pochodzących z drzew iglastych. Wieńce pogrzebowe zazwyczaj wyposażone są w szarfy, na których wypisane są słowa ostatniego pożegnania. Wieńce przeznaczone na pogrzeb wręczane są przez najbliższą rodzinę. Będą także doskonałym rozwiązaniem dla grupy osób – np. przedstawicieli zakładu, w którym pracował Zmarły czy grupy bliskich znajomych.

Inną, nie mniej popularną formą są wiązanki pogrzebowe. Wykonane są one zazwyczaj z samych kwiatów i urozmaicone różnorodnymi dodatkami. Ten rodzaj kwiatowego pożegnania wybierają zazwyczaj przyjaciele i dalsza rodzina. Także wiązanki zazwyczaj wyposażone są w szarfę zawierającą słowa ostatniego pożegnania.
Dalszym znajomym proponujemy bukiety pogrzebowe, które będą doskonałą formą podziękowania i pożegnania dla osób dość luźno związanych ze Zmarłym, ale chcących go godnie pożegnać podczas ostatniej drogi. Kwiaty takie można zamówić na dzień przed pogrzebem i odebrać przed samą uroczystością.

Florystyka pogrzebowa rządzi się pewnymi określonymi zasadami. Nie ma ścisłego kanonu typowo pogrzebowych gatunków kwiatów. Można przynieść zarówno róże, jak i chryzantemy, gerbery, astry, lilie, goździki czy mieczyki. Lepiej natomiast zrezygnować z chociażby frezji, które są bardzo delikatne i mogą nie przetrwać całej uroczystości pogrzebowej, szczególnie jeśli odbywa się zimą.

Wiązanka czy wieniec?

To kolejny dylemat, który w gruncie rzeczy jest łatwy do rozwiązania. Obowiązuje bowiem prosta zasada: wieniec kupuje najbliższa rodzina. Czasami spotyka się sytuacje, gdy wieniec funduje firma, w której pracował zmarły, ale zawsze należy to wcześniej uzgodnić z rodziną.

Wiązanki są znacznie bardziej uniwersalne. Mogą je przynieść zarówno bliżsi, jak i dalsi krewni, a także przyjaciele.